SSMFRysuolympus

Komitet organizacyjny Ogólnopolskich Olimpiad Przedmiotowych „OLIMPUS” ogłosił wyniki konkursu OLIMPUS sesja wiosenna 2017.

Laureatami sesji wiosennej i zdobywcami nagród książkowych zostali z grupy słuchaczy Słupskiej Szkoły Młodych Fizyków :DOMINIK ZIELIŃSKI i ADRIAN SARWIŃSKI w konkursie z fizyki, JAKUB WÓJCIK i WOJCIECH SOPALA w konkursie z matematyki.

Tytuły laureatów zdobyli także : Bartosz Kopania, Jędrzej Mordal, Jakub Buczkowski, Jakub Holeniszczy, Michał Sztajerwald.

W wiosennej sesji Olimpusa uczestniczyło na poziomie gimnazjalnym 712 młodych fizyków i 2 870 młodych matematyków. Na poziomie szkół podstawowych o laury walczyło 3 182 jeszcze młodszych matematyków oraz 3 646 „przyrodoznawców”.

W klasyfikacji SZKOLNEGO OMNIBUSA pierwsze trzy miejsca w grupie gimnazjalnej zajęli : Jakub Wójcik, Jędrzej Mordal i Jakub Buczkowski, zaś w grupie uczniów szkół podstawowych: Wojciech Sopala, Maciej Głaszcz i Michał Nawrocki.

Wszystkim „OMNIBUSOM” życzymy jeszcze większych sukcesów w następnym roku szkolnym.