II Słupskie Potyczki Matematyczne

I Liceum Ogólnokształcące oraz Akademia Pomorska były współorganizatorami
II SŁUPSKICH POTYCZEK MATEMATYCZNYCH, które odbyły się 25 maja w I LO.
Potyczki, to KONKURS MATEMATYCZNY składający się w tym roku z pięciu etapów,z których punktacja stanowi klasyfikację ogólną drużyn walczących o przechodni Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Słupsku.

Przedstawiciele gimnazjów oraz szkół ponadgimnazjalnych przystępują do pięciu zadań: Jeden z dziesięciu, Lingwistyka matematyczna, Bryła ( w tym roku do zbudowania i pomierzenia była kula), Matematyka dla każdego i Kalambury matematyczne. Wszystkie zadania konkursowe rozgrywane były w dwóch kategoriach: gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne.
Zmagania przebiegały w bardzo dobrej atmosferze. Matematyka kolejny raz bawiła, dając okazję do odkrywania nowych rozwiązań. Wśród zadań były i takie, w których skupienie na ich wykonaniu było kluczem do dobrego rozwiązania, ale i takie, które realizowały inny z celów Potyczek – poprawną prace zespołową drużyn.

W murach naszej szkoły gościliśmy ponad 120 uczniów słupskich szkół z ich nauczycielami matematyki. Każda z drużyn oraz ich nauczyciele matematyki otrzymali z rąk pani Barbary Grędeckiej, dyrektor I LO oraz pana Stanisława Kowalczyka, dyrektora Instytutu Matematyki AP dyplomy. Główne nagrodę, czyli Puchar przechodni Dyrektora I LO zdobyła drużyna:
w kategorii gimnazjów: Gimnazjum nr 4 im. Orła Białego
w kategorii szkół ponadgimnazjalnych: II Liceum Ogólnokształcące.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Dziękując każdej z drużyn za bardzo dobrą atmosferę stworzoną podczas tegorocznych zmagań zapraszamy za rok!

photo13 photo6 photo24 photo12 photo3
 photo17 photo19 photo37 photo16  photo43