6 września odbyła się szkolna edycja Narodowego Dnia Czytania „Wesela" S. Wyspiańskiego, ogólnopolskiej akcji popularyzującej tematykę i artyzm najważniejszych dzieł literatury polskiej. W murach auli wypełnionej przez licznie zgromadzoną młodzież mogliśmy przenieść się w czasy wielkich sporów narodowych do zaaranżowanej na scenie bronowickiej chaty. Dzięki sugestywnej, starannej i ekspresywnej deklamacji uczniów klasy II B, która przygotowała to wydarzenie, wybrzmiały najbardziej znane fragmenty arcydzieła Stanisława Wyspiańskiego.

Wśród scenicznych lektorów jak zwykle nie zabrakło nauczycieli. Poszczególne części „Wesela” przeczytali zatem Ziemowit Krencewicz, Joanna Iwańska, Agata Faryniarz, Mariola Dawszewska- Kostrzewa, Mariusz Mojsiuk, ks. Roman Maziec i Wawrzyniec Milkiewicz, a wspaniałą muzyką ludową wykonaną na żywo uświetnił słowo dramatu Mariusz Mojsiuk. Organizacją całości spotkania z utworem Wyspiańskiego zajęli się Wawrzyniec Milkiewicz i Mariusz Mojsiuk.

SAM 1023SAM 1026SAM 1027SAM 1031SAM 1037SAM 1039