W dniu 29.11.2017r w I LO w Słupsku na zajęciach edukacji dla bezpieczeństwa klasa 1B i 1A pod opieką p .Mariusza Filimoniaka ,wzięły udział w szkoleniu na temat psów i ich reakcji na różne sytuacje oraz bezpieczeństwa własnego uczniów w spotkaniu z psem ( jak uniknąć pogryzienia).

Wykład i pokazy przeprowadziła słupska grupa instruktorów z,, Ośrodka Szkolenia Psów K2,,(jednym z nich była uczennica naszej szkoły - Natalia Grzegorczyk) ,wraz z czterema psami . Instruktorzy wyjaśnili,  jak reagują psy na różne bodźce, jak postępować w czasie ataku psa ,jaką przyjąć postawę obronną oraz jak z punktu widzenia prawa wyglądają różne sytuacje,  gdy dojdzie np. do pogryzienia , kiedy można użyć broni palnej w stosunku do agresywnego psa oraz jak reagować , gdy na spacerze lubw miejscu publicznym , nasz pies zostanie zaatakowany lub sam zaatakuje .

20171129 12h5101