W dniu 22.02 w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej miał miejsce Dzień Informatyki- przedsięwzięcie promujące rozwój informatyki w Słupsku i okolicach. Jednym z elementów Dnia Informatyki był międzyszkolny konkurs drużynowy Quadrathlon złożony z 4 różnych konkurencji.

Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić się w analizie schematów typu algorytmicznego, w rozwiązywaniu problemów obliczeniowych przy pomocy arkusza kalkulacyjnego, w szybkim wyszukiwaniu informacji w sieci internetowej, wreszcie w zakresie wiedzy teoretycznej biorąc udział w quizie wzorowanym na popularnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. 
Z przyjemnością informujemy, że drużyna z naszej szkoły zajęła w konkursie Qudrathlon pierwsze miejsce, wyprzedzając 3 zespoły z innych słupskich szkół, a także dwie drużyny z Bytowa oraz Chojnic. I LO im. B,Krzywoustego w konkursie reprezentowali: Adrian Sarwiński i Maciej Szok z klasy ID, Kacper Kozieł, Jakub Marciszonek, Igor Skonieczny i Piotr Walendziak z klasy IID oraz Łukasz Gołojuch i Maksymilian Łakomy z klasy IIID.

Uczniom reprezentującym naszą szkołą w konkursie Quadrathlon serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach informatycznych.

                                                                                     Zbigniew Ledóchowski

logo librusm

unia