W dniu 12.04.2018 w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Słupsku odbył się półfinał i finał VII Międzywojewódzkiego Konkursu Informatycznego „InfoSłupia”, nad którym opiekę i patronat honorowy sprawują Pomorski Kurator Oświaty oraz Prezydent Miasta Słupska. W półfinale wzięło udział 38 uczniów wyłonionych na podstawie eliminacji szkolnych przeprowadzonych w szkołach województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego ( w eliminacjach wzięło udział blisko 400 uczniów).

Naszą szkołę w zawodach w ZSP nr 1 reprezentowały 4 osoby: Adrian Sarwiński i Maciej Szok z ID, Piotr Walendziak z IID oraz Łukasz Gołojuch z IIID. Na podstawie wyników półfinału wyłoniono 10 osób, które wzięły udział w rozgrywce finałowej. W gronie finalistów awansując z 6 miejsca znalazł się Piotr Walendziak. W finale konkursu jego uczestnicy rozwiązywali zadania przy pomocy komputera oraz uczestniczyli w quizie z udziałem publiczności. Po zsumowaniu wszystkich punktów okazało się, że Piotr Walendziak zajął w tegorocznej edycji konkursu „InfoSłupia” bardzo wysokie 2 miejsce, powtarzając tym samym najlepsze osiągnięcie szkoły w tej imprezie. Dla Piotra jest to kolejny sukces w krótkim odstępie czasu, gdyż pod koniec lutego był członkiem drużyny I LO, która zwyciężała w zespołowym konkursie informatycznym Quadrathlon organizowanym przez Akademię Pomorską
w ramach Dnia Informatyki. Piotrowi serdecznie gratulujemy tak pięknych osiągnięć i życzymy dalszych wspaniałych sukcesów.

Opiekunem uczestników konkursu „InfoSłupia” oraz organizatorem jego szkolnych eliminacji był Zbigniew Ledóchowski.

logo librusm

unia