W miesiącu kwietniu odbył się Program zdrowotny „Rusz po zdrowie wszystko zaczyna się w głowie” W ramach realizacji tego programu uczniowie klas I i II I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku aktywnie uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Zdrowia.

Cały miesiąc kwiecień poświęcony, był różnorodnym działaniom związanym ze zdrowym stylem życia. Realizując program klasy w wybrane dni miały posiadać w swoim ubiorze wyznaczony kolor: biały, czarny i zielony co miało symbolizować solidarność z osobami chorymi. Ponadto brali udział w quizie sprawdzającym ich wiedzę z profilaktyki nowotworowej. To wszystko podsumował „festiwal smaków” – uczniowie przygotowali na głównym holu stoiska ze zdrową żywnością wykazując się pomysłowością, kreatywnościa, różnorodnością i dużą wiedzą na temat zdrowej żywieności. Ponadto szkolne koordynatorki akcji czyli: pielęgniarka szkolna Pani Ewa Zalewska oraz pedagog szkolny Pani Marzenna Biskupska – przygotowały materiały informacyjne na temat promowania zdrowego stylu życia.

Po zsumowaniu wszystkich punktów, wyniki akcji przedstawiają się następująco:

Miejsce I Klasa I D
Miejsce II Klasa II A
Miejsce III Klasa II D

Warto nadmienić, iż akcja powstała przy współpracy szkolnych koordynatorek
z samorządem uczniowskim.

Zapraszamy do galerii.