SSMF

W sobotę 12 maja w Centrum Edukacyjnym Nauczycieli w Gdańsku 60 uczniowskich zespołów prezentowało efekty swojej kilkumiesięcznej pracy. W konkursie projektów edukacyjno-badawczych, organizowanych przez Urząd Marszałkowski w Gdańsku w ramach programu Zdolni z Pomorza udział wzięły dwa zespoły słuchaczy Słupskiej Szkoły Młodych Fizyków i programu Zdolni z Pomorza.

W składzie tych zespołów byli następujący słuchacze SSMF oraz programu ZzP : Michał Fijałkowski, Jakub Wójcik, Karol Jaremczak, Grzegorz Skuza, Wojciech Sopala, Michał Oleksy i Mateusz Hann.
Poziom prezentowanych prac był bardzo wysoki, a jurorzy mieli ciężki orzech do zgryzienia. W konkursie z obszaru matematyczno-fizyczno-informatycznego wprawdzie nie przyznano I miejsca, ale naIII miejscu ex aequo znalazły się oba projekty ze Słupska. Pierwszy nasz zespół przedstawił projekt pt.. „Badanie natężenia dźwięku na trasie słupskiego „Ringu”, czyli małej obwodnicy miejskiej”, drugi zaś sporządził „Hałaśliwą mapę okolic ratusza i Traktu Książęcego w Słupsku”.
W pokazie wystąpiło 300 osób, przedstawiono 60 naukowych projektów uczniowskich. Pokaz zaś w tym roku odbywał się dodatkowo w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
Członkowie nagrodzonych zespołów otrzymają bony podarunkowe. Najlepsze zespoły będą miały również możliwość przedstawienia swoich projektów podczas uroczystej gali, która odbędzie się 18 czerwca w Polskiej Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku.