Bezkonkurencyjne zwycięstwo Julii, Magdy i Jakuba w ogólnopolskiej Olimpiadzie ZUS „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”
Z dumą i radością informujemy, że w tegorocznej edycji olimpiady „Warto wiedzieć więcej    o ubezpieczeniach społecznych” pierwsze miejsce i przyrzeczenie indeksów 10 uczelni wywalczył nasz zespół w składzie: Julia Iwaszkiewicz (klasa II C), Magdalena Ryśnik (II C) i Jakub Wójcik (II D).Zwycięzcy odebrali liczne gratulacje i słowa uznania oraz przyrzeczenia indeksów aż 10 uczelni: Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach, Akademii Pomorskiej w Słupsku, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej   im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Oświęcimiu, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego  w Olsztynie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Lesznie, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Kaliszu, Uniwersytetu im. Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Do Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na finał Olimpiady 25 kwietnia przyjechało 16 trzyosobowych zespołów – zwycięzców etapu wojewódzkiego. W tym roku do zmagań przystąpiła rekordowa liczba ponad 34 tys. uczniów z całego. Olimpiada zorganizowana została w ramach projektu „Lekcje z ZUS”, realizowanego przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych pod patronatem Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Ministerstwa Edukacji Narodowej.
   Finał olimpiady składał się z trzech rund. W każdej z nich zespoły odpowiadały na 10 pytań. Pytania i odpowiedzi stanowiły test wielokrotnego wyboru. Odpowiedzi były udzielane w zawrotnym tempie. Zwykle już po kilku sekundach wszystkie zespoły zaznaczały odpowiedź (pytania były wyświetlane na ekranie, a prawidłowe odpowiedzi trzeba było zaznaczyć przy pomocy specjalnego pilota).Nasza reprezentacja na 30 możliwych punktów zdobyła 29, co zapewniło jej zwycięstwo. Pozostałe trzy drużyny z trzeciej tury finału uzyskały po 28 punktów, o  miejscu decydował więc także czas udzielanych odpowiedzi! Poziom zmagań był bardzo wysoki a napięcie, do chwili ogłoszenia wyników, ogromne!
Wygranie ogólnopolskiego projektu edukacyjnego o wysokim prestiżu stanowi wspaniały sukces naszej drużyny, która wykazała się ogromną wiedzą i błyskawicznym czasem  w udzielaniu odpowiedzi, trafną strategią oraz… umiejętnością opanowania emocji. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!
Anna Holeniewska-Włodarczyk i Mariola Dawszewska-Kostrzewa

1a1b1c1d