W piątek 16 października w naszej szkole w czasie przerwy odbyło się czytanie. Uczniowie, Nauczyciele i Pracownicy administracji włączyli się do międzynarodowej akcji

"PRZERWA NA CZYTANIE -BICIE REKORDU W CZYTANIU NA PRZERWIE”

Akcja ta odbywa się za sprawą Biblioteki Pedagogicznej Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. i skierowana jest do uczniów, nauczycieli i lokalnej społeczności szkolnej i pozaszkolnej. W czasach gdy łatwiej sięgnąć po komórkę aniżeli po książkę jest to promocja czytelnictwa wśród młodzieży szkolnej, zachęcanie uczniów do sięgania po nią w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Ze względu na panująca pandemię, czytanie w naszej szkole odbyło się na jednej długiej przerwie i wzięło w niej udział ok150 uczniów wraz z nauczycielami. Jest to I Międzynarodowa akcja V edycji Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. Przerwa na czytanie- bicie rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Ostatni rekord ustanowiony w 2019 r. zgromadził oszałamiającą ilość 158 809 osób czytających na przerwie z 991 placówek w Polsce i 14 za granicą. O zaangażowaniu naszej społeczności szkolnej w to czytanie niech świadczą zamieszczone zdjęcia.

Elżbieta Pliszka
nauczyciel bibliotekarz

2203220522082211