I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku jest jedną z najstarszych placówek oświatowych w Słupsku  powstałą w 1859 roku. Szkoła położona  zawsze  nad rzeką, dziś przy ulicy Szarych Szeregów 15, w najpiękniejszym zakątku Słupska wyróżnia się dbałością o poziom kształcenia, wspaniałą atmosferą i piękną formą budynku. Znają nas Wasi rodzice, dziadkowie, koledzy i przyjaciele - poznaj i Ty!

  Od wielu lat w ogólnopolskich rankingach szkół średnich szkoła zajmuje wysokie miejsca. W Słupsku nasze liceum zawsze znajduje się w absolutnej czołówce szkół średnich ponadpodstawowych. Wyniki egzaminów maturalnych, konkursów i olimpiad przedmiotowych są źródłem naszej dumy. Wysoki poziom edukacji połączony z niezwykłą atmosferą pobytu uczniów podkreśliła jedna z naszych absolwentek, Maja, która wyjaśniła, za co młodzież ceni I LO: „Nasze liceum to  najlepsze miejsce do rozwoju wiedzy i talentów, wysokie wymagania, znakomita kadra nauczycieli, wspaniała atmosfera, poczucie bezpieczeństwa i wielka życzliwość dla ucznia.”

Szkoła posiada dwie hale sportowe i siłownię, dwie pracownie informatyczne, bogato wyposażoną bibliotekę szkolną,  prężnie działający radiowęzeł, imponującą ofertę zajęć pozalekcyjnych we wszystkich dziedzinach nauk i sztuk. Słupska Szkoła Młodych Fizyków prowadzi  zajęcia inspirujące do głębszego zrozumienia tajemnic kosmosu. Wyjazdy integracyjne i sportowe „białe szkoły” (np.  Bormio we Włoszech) rozwijają siłę charakteru. Szkolny, znany w całej Polsce chór Kantele, rozmiłowuje nie tylko w śpiewie, ale też jest miejscem cudownych przyjaźni. Matematyczne, biologiczno- chemiczne, geograficzne, językowe, historyczno- społeczne i literackie talenty można na co dzień kształcić pod okiem pasjonatów tych nauk. Odpowiedzi na pytania stawiane przez czas młodości udzielają zajęcia psychologiczne prowadzone również z udziałem znakomitych gości. Szkolny teatr, licealna scena muzyczna , dyskusyjny klub filmowy, galeria plastyczna - to tylko część naszych  zajęć dla każdego, kto chce intensywnie i twórczo spędzić lata nauki. Niezwykle prężną działalnością może się pochwalić szkolny wolontariat, który każdego roku otrzymuje zaszczytne miejskie nagrody. Również szkolni sportowcy osiągają liczne sukcesy, dominując od lat w wielu dyscyplinach w Słupsku i regionie. Miłośnicy podróży dużych i małych uczestniczą z kolei w regularnych spotkaniach w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi i Klubu Obieżyświat Akademii Pomorskiej oraz w szkolnym klubie podróżników. Nauczyciele wychodząc naprzeciw pragnieniu poszerzania wiedzy, przygotowują i realizują własne programy kształcenia dostosowane do właściwego profilu klasy, np. nauka programowania, praktyczne zastosowanie wiedzy chemicznej, geograficznej oraz historycznej we współpracy z Archiwum Państwowym. Nasze liceum posiada bogaty kalendarz wydarzeń, wśród których szczególnie barwnymi uroczystościami są Dzień Patrona Szkoły oraz Mikołajki. Bywamy na corocznych wycieczkach w Paryżu, odwiedzamy Jarmarki Świąteczne w Berlinie .

   W naszej szkole, o której uczniowie i absolwenci z dumą mówią „Szarych”, łączymy tradycję kształcenia na najwyższym, profesjonalnym poziomie z nowoczesnością  form zajęć, postawą dialogu, wielostronnej współpracy, otwarcia na nowe  poglądy. Wyznajemy zasadę najwyższego szacunku do ucznia, wspierając go w dążeniu do jego celów. Tworzymy wraz z uczniami niezapomnianą atmosferę nauki i przeżywania młodości. W tak dobrym klimacie nauka prowadzona jest przez pasjonatów swojego zawodu, którzy wierzą w wartość każdego ucznia i czynią wszystko, aby pomóc mu wypełniać cele. „Wybór I LO był naszym  marzeniem. To liceum jest nie tylko szkołą  o wysokim standardzie nauczania, lecz także miejscem, gdzie panuje miła atmosfera, a ludzie stają się naszą drugą rodziną. Gdybyśmy mogły wybrać jeszcze raz, wybór padłby ten sam”- napisały o szkole obecne jej uczennice, Zosia i Dominika.

   Na sztandarze szkoły widnieje hasło Scientia est nostra vis („Wiedza jest naszą siłą”). Przyjdź, zobacz i zostań - poczuj siłę wiedzy, radość umiejętności, smak sukcesu jak przed Tobą uczyniło to już tysiące spełnionych życiowo absolwentów I LO.

Czekamy właśnie na CIEBIE !