Mottem tegorocznych Zaduszek Artystyczno- Muzycznych, które odbyły się 15 listopada stały się słowa Adama Zagajewskiego „ Spróbuj opiewać okaleczony świat”. Inaugurujący spotkanie Wawrzyniec Milkiewicz podkreślił dramat okaleczenia świata przez śmierć wielu wybitnych postaci, jaka miała miejsce na przestrzeni ostatniego roku. Jeden z przywołanych, tragicznie zmarły w 2017 roku gigant światowego himalaizmu, Szwajcar Ueli Steck z wielką intuicją sam zapowiadał: „ Czułem, że gram na krawędzi. Wspinając się, czasem trzeba zaakceptować to, że możesz umrzeć”.

W. Milkiewicz spuentował wystąpienie słowami inspirującymi do uwznioślenia każdego momentu życia w odczytanym liryku „ Dzień” Stefanii Siemińskiej- Rokity: „ I siałem niestrudzenie./ Ale przez palce mego istnienia/ Przesiewał się wciąż piasek przyziemia;/ Przemycały ostrza upadków,/ Padały drobne z rozmienionej mądrości[…] Ale dałeś mi Panie jeszcze jeden dzień”.

Uczniowie klasy II B, którzy przygotowali zaduszkowe reminiscencje wspominali m.in. Leonarda Cohena, George’a Michaela, Romana Herzoga, Alego Akbar Haszemi Rafsandżaniego, Krystynę Sienkiewicz, Danutę Szaflarską, kard. Miloslava Vlka, Davida Rockefellera, Wojciecha Młynarskiego, Dereka Walcotta,    Helmuta Kohla, Zbigniewa Brzezińskiego, Zbigniewa Wodeckiego, Witolda Pyrkosza, Adama Wójcika i Wandę Chotomską. W muzycznym hołdzie zmarłym wystąpili wykonawcy dobrze znani szkolnej publiczności, jak i debiutanci. W znakomitym repertuarze zaprezentowali swoje wokalne oraz instrumentalne talenty:    Krzysztof Ernestowicz, Natasza Górnicka , Aleksandra Barcikowska, Dominika Dańczak, Vanessa Agolii, Katarzyna Dacków, Aleksandra Daukszewicz, Izabela Kleinszmidt, Anna Baczyk, Agata Geisler, prof. Mariusz Mojsiuk i Wawrzyniec Milkiewicz oraz zespół The Gray Wind w składzie Jakub Holeniszczy, Jan Bockenheim, Wiktoria
i Oliwia Kuśmierczyk oraz Zuzanna Kleban.
Wspaniałym zwieńczeniem idei tegorocznych Zaduszek były perfekcyjnie wygłoszone recytacje przedstawione na scenie auli przez Michalinę Dudę, Jakuba Czubajewskiego i Adama Hałaburdę. W utrzymaniu nastroju listopadowej zadumy pomagała również przemyślana scenografia autorstwa W. Milkiewicza. Organizacją Zaduszek zajęli się Mariusz Mojsiuk i Wawrzyniec Milkiewicz.

img 2791 smallimg 2793 smallimg 2805 smallimg 2812 smallimg 2820 smallimg 2824 smallimg 2826 smallimg 2828 small img 2833 smallimg 2839 smallimg 2851 smallimg 2854 smallimg 2865 smallimg 2866 small