Po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli okazję wyjechać na wycieczkę do Paryża, tym razem z kolegami z V LO. Wycieczka trwała od 9 do 14 września. Wyruszyliśmy w niedzielne południe. Chociaż podróż była bardzo długa, to wygodny autokar i radosna atmosfera sprawiły, że szybko zapomnieliśmy o trudach z nią związanych.

W ciągu kilku dni pobytu w Paryżu udało nam się zwiedzić historyczne centrum miasta (katedrę Notre-Dame, Pałac Sprawiedliwości, Sorbonę), zobaczyć arcydzieła sztuki w muzeum Luwru i muzeum dʾOrsay, podziwiać pałac królewski w Wersalu, a także „zdobyć” Wieżę Eiffla (324 m) i Łuk Triumfalny (51 m) – niesamowite widoki warte były pokonania niezliczonej ilości schodów. W perfumerii Fragonard dowiedzieliśmy się sporo o produkcji perfum (zainteresowani mogli dokonać zakupu wybranych zapachów!).
Pożegnaniem z Paryżem był wieczorny rejs statkiem po Sekwanie, podczas którego mogliśmy jeszcze raz zobaczyć pięknie oświetlone miasto. Ostatnim punktem programu naszej wycieczki była całodzienna zabawa w Parku Rozrywki Eurodisneyland – prawdziwe pożegnanie z wakacjami…

uczennice kl. IIC

IMG 20180912 131101PANO 20180910 123233