W dniu 7.03 w Instytucie Matematyki Akademii Pomorskiej odbył się II międzyszkolny drużynowy konkurs informatyczny Quadrathlon. Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić się w analizie algorytmów, w rozwiązywaniu problemów obliczeniowych przy pomocy arkusza kalkulacyjnego, w szybkim wyszukiwaniu informacji w sieci internetowej, wreszcie w zakresie wiedzy teoretycznej z zakresu informatyki, biorąc udział w quizie wzorowanym na popularnym teleturnieju „Jeden z dziesięciu”   

    Z przyjemnością informuję, że podobnie jak w ubiegłym roku drużyna z naszej szkoły zajęła w konkursie Qudrathlon pierwsze miejsce, wyprzedzając 6 zespołów z innych słupskich szkół, a także drużynę z Chojnic. I LO im. B.Krzywoustego w konkursie reprezentowali: Jakub Marciszonek, Igor Skonieczny i Piotr Walendziak z klasy IIID oraz Maciej Szok z klasy IID. Zwycięzcy konkursu otrzymali pamiątkowy puchar i indywidualne nagrody rzeczowe.

Uczniom reprezentującym naszą szkołą w konkursie Quadrathlon serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych konkursach informatycznych, w tym zwycięstwa w Quadrathlonie 2020 trzeci raz z rzędu.

                                                                                                                                             Zbigniew Ledóchowski