Drodzy Gimnazjaliści!

I Liceum Ogólnokształcące im. Bolesława Krzywoustego w Słupsku jest jedną
z najstarszych placówek oświatowych w Słupsku powstałą w 1859 roku. Szkoła położona zawsze nad rzeką, dziś przy ulicy Szarych Szeregów 15, w najpiękniejszym zakątku Słupska wyróżnia się dbałością o poziom kształcenia, wspaniałą atmosferą i piękną formą budynku. Znają nas Wasi rodzice, dziadkowie, koledzy i przyjaciele-poznajcie i Wy!

Od wielu lat w ogólnopolskich rankingach szkół średnich szkoła zajmuje wysokie miejsca. W Słupsku nasze liceum zawsze znajduje się w absolutnej czołówce szkół ponadgimnazjalnych. Wyniki egzaminów maturalnych, konkursów i olimpiad przedmiotowych są źródłem naszej dumy. Wysoki poziom edukacji połączony z niezwykłą atmosferą pobytu uczniów podkreśliła jedna z naszych absolwentek, Maja, która wyjaśniła, za co młodzież ceni I LO: „Nasze liceum to najlepsze miejsce do rozwoju wiedzy i talentów, wysokie wymagania, znakomita kadra, wspaniała atmosfera, poczucie bezpieczeństwa i wielka życzliwość dla ucznia.”

Szkoła posiada dwie hale sportowe i siłownię, dwie pracownie informatyczne, bogato wyposażoną bibliotekę szkolną, prężnie działający radiowęzeł, imponującą ofertę zajęć pozalekcyjnych we wszystkich dziedzinach nauk i sztuk. Słupska Szkoła Młodych Fizyków prowadzi zajęcia inspirujące do głębszego zrozumienia tajemnic kosmosu. Wyjazdy integracyjne i sportowe „białe szkoły” (np. Bormio we Włoszech) rozwijają siłę charakteru. Szkolny, znany w całej Polsce Młodzieżowy Chór Kantele, rozmiłowuje nie tylko w śpiewie, ale też jest miejscem cudownych przyjaźni. Matematyczne, biologiczno- chemiczne, geograficzne, językowe, historyczno- społeczne i literackie talenty można na co dzień kształcić pod okiem pasjonatów tych nauk. Odpowiedzi na pytania stawiane przez czas młodości udzielają zajęcia psychologiczne prowadzone również z udziałem znakomitych gości. Szkolny teatr, licealna scena muzyczna z dwoma stale pracującymi zespołami muzycznymi, dyskusyjny klub filmowy, galeria plastyczna- to tylko część naszych zajęć dla każdego, kto chce intensywnie i twórczo spędzić lata nauki. Niezwykle prężną działalnością może się pochwalić szkolny wolontariat, który każdego roku otrzymuje zaszczytne miejskie nagrody. Również szkolni sportowcy osiągają liczne sukcesy, dominując od lat w wielu dyscyplinach w Słupsku i regionie. Miłośnicy podróży dużych i małych uczestniczą z kolei w regularnych spotkaniach w Parku Krajobrazowym Dolina Słupi i Klubu Obieżyświat Akademii Pomorskiej oraz w szkolnym klubie podróżników. Nauczyciele wychodząc naprzeciw pragnieniu poszerzania wiedzy, przygotowują i realizują własne programy kształcenia dostosowane do właściwego profilu klasy, np. nauka programowania, praktyczne zastosowanie wiedzy chemicznej, geograficznej oraz historycznej we współpracy z Archiwum Państwowym. Nasze liceum posiada bogaty kalendarz wydarzeń, wśród których szczególnie barwnymi uroczystościami są Dzień Patrona Szkoły oraz Mikołajki. Bywamy na corocznych wycieczkach w Paryżu i Szkocji, odwiedzamy Jarmarki Świąteczne w Berlinie .

W naszej szkole, o której uczniowie i absolwenci z dumą mówią „Szarych”, łączymy tradycję kształcenia na najwyższym, profesjonalnym poziomie z nowoczesnością form zajęć, postawą dialogu, wielostronnej współpracy, otwarcia na nowe poglądy. Wyznajemy zasadę najwyższego szacunku do ucznia, wspierając go w dążeniu do jego celów. Tworzymy wraz z uczniami niezapomnianą atmosferę nauki i przeżywania młodości. W tak dobrym klimacie nauka prowadzona jest przez pasjonatów swojego zawodu, którzy wierzą w wartość każdego ucznia i czynią wszystko, aby pomóc mu wypełniać cele. „ Wybór <<Szarych>> był naszym marzeniem. To liceum jest nie tylko szkołą  o wysokim standardzie nauczania,lecz takżemiejscem, gdzie panuje miła atmosfera, a ludzie stają się naszą drugą rodziną. Gdybyśmy mogły wybrać jeszcze raz, wybór padłby ten sam”- napisały o szkole obecne jej uczennice, Zosia i Dominika.
Na sztandarze szkoły widnieje hasło Scientia est nostra vis („Wiedza jest naszą siłą”).
Przyjdź, zobacz i zostań - poczuj siłę wiedzy, radość umiejętności, smak sukcesu jak przed Tobą uczyniło to już tysiące spełnionych życiowo absolwentów I LO.

    W imieniu społeczności I Liceum – Dyrektor Barbara Grędecka 

Regulamin rekrutacji w zakładce z prowej strony.

logo librusm

unia