13 października 2017 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski w imieniu całej społeczności uczniowskiej przekazał najserdeczniejsze życzenia wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły.

Dziękując za codzienne wsparcie, zrozumienie i życzliwość Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zofia Zinkowska zacytowała słowa Jana Pawła II ,, Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest, nie przez to co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi".

Przed rozpoczęciem konkurencji klasowych w ramach Otrzęsin klas I zawitali u nas znani z całego świata m.in.: Maryla Rodowicz, Beyonce, Królowa Elżbieta, Marcin Gortat, Michaela Jackson, Pocahontas oraz Barbara i Lucjan Mostowiaków z Grabiny. To właśnie oni wręczyli naszym Nauczycielom nagrody w ramach przeprowadzonego przez organizujących dzisiejsze spotkanie uczniów klasy 2C (zeszłorocznych zwycięzców Otrzęsin klas I) Plebiscytu w kategoriach:

* PIŁA ROKU - Pani Profesor Barbara Maćkowiak
* GORĄCY UŚMIECH - Pani Profesor Joanna Kamińska
* KATARYNKA - Pani Profesor Joanna Iwańska
* ŻWAWY DYRYGENT - Pan Profesor Mariusz Mojsiuk
* KURKA PAZURKE - Pan Profesor Janusz Kwiatkowski
* CYTAT ROKU - Pan Profesor Mirosław Brozis
* IKONA STYLU - Pan Profesor Ziemowit Krencewicz
* SZWAJCARSKI ZEGAREK - Pan Profesor Jarosław Linder
* ZŁOTY PYTAJNIK - Pan Profesor Wawrzyniec Milkiewicz
* WYKŁADOWCA NA MEDAL - Pan Profesor Mariusz Filimoniak
* MISTRZ CIĘTEJ RIPOSTY - Pan Profesor Marcin Praszczak
* BRATNIA DUSZA - Ksiądz Roman Maziec

Po wręczeniu nagród - nadszedł czas zmagań klas I. Miały one za zadanie zaprezentować: strój, taniec, logo klasy, piosenkę, scenkę. Ponadto musiały odpowiedzieć na kilkanaście pytań w quzie o szkole, rozpoznać swoich nauczycieli w młodości, a także przygotować ciasto - zachowując charakter profilu klasy.
Jury, w którego składzie zasiedli:
- Pani Profesor Maja Dudek
- Pani Profesor Barbara Meyza
- Pani Profesor Agata Faryniarz
- Pan Profesor Janusz Kwiatkowski
- Dominika Strzała
przyznali najwyższą ilość punktów za wszystkie kategorie klasie ... 1D. To właśnie klasa 1D w przyszłym roku będzie organizatorem otrzęsin.

Dziękując za wspólną zabawę wszystkim uczestnikom oraz za doskonale przygotowaną i przeprowadzoną imprezę życzymy dobrych kolejnych szkolnych dni, a już że wkrótce opublikujemy filmik z Otrzęsin 2017.