Strona WWW stowarzyszenia

przy I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Krzywoustego w Słupsku
76-200 Słupsk ul. Szarych Szeregów 15 tel. 0-59-842-22-17
REGON 220668555 NIP 839-307-32-46
Sąd Rejonowy Gdańsk – Północ w Gdańsku VIII W.G.
K.R.S. nr KRS 0000310342
Konto: BANK PEKAO S.A. 04 1240 5790 1111 0010 1991 3804

RADA RODZICÓW pod koniec 2007 roku podjęła uchwałę, że dla zapewnienia prawidłowości funkcjonowania funduszami dobrowolnie składanymi przez rodziców na rzecz uczniów i dobrego funkcjonowania szkoły środki te będą przekazywane na organizację posiadającą osobowość prawną. Wybrano formę STOWARZYSZENIA, które po prawie rocznych staraniach grupy rodziców, absolwentów szkoły, nauczycieli i pracowników szkoły udało się zarejestrować i dopełnić wszystkich formalności prawnych.

TERAZ tylko od hojności PAŃSTWA oraz operatywności władz stowarzyszenia zależy ile zostanie zebranych środków i na jaki cel zostaną przeznaczone. Dlatego APELUJĘ do wszystkich- rodziców nauczycieli absolwentów uczniów i sympatyków I LO w Słupsku, aby dołożyli wszelkich starań, żeby zapoczątkowane dzieło mogło funkcjonować.
Nasza organizacja ma podstawy prawne, a swoim działaniem może doprowadzić do tego abyśmy zostali OPP (organizacją pożytku publicznego). Przekazując środki pieniężne na konto stowarzyszenia przy rozliczaniu deklaracji PIT lub CIT macie Państwo możliwość odliczenia sobie darowanej kwoty od dochodu (dzięki czemu zyskujecie 19% należnego podatku). Jeżeli uzyskamy status OPP (organizacją pożytku publicznego), a mamy chęć o to się ubiegać, będziecie mogli przekazywać 1% podatku.

Jeśli chcecie pomóc lub chcecie otrzymać pomoc proszę składać pisemne deklaracje w sekretariacie szkoły.

Jako Przewodniczący Rady Rodziców oraz Prezes Stowarzyszenia „Słupska Jedynka” pragnę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby zapoczątkowana droga była w dalszym ciągu kontynuowana. Pragnę podkreślić, że członkowie stowarzyszenia pracują społecznie i są powoływani na trzyletnią kadencje. Niech to będzie gwarancją oddania się na rzecz naszej społeczności.

Statut stowarzyszenia
Deklaracja przystąpienia